Home › Buy instant coffee online uk

Buy instant coffee online uk

Smak porannej kofeiny jest zależny szczególnie od metody jej palenia, przygotowania, a przede wszystkim od sposobu wykorzystanych ziaren kawy. Kawowiec jest drzewem, które w naturalnych warunkach, osiąga wysokość 15 metrów.

Na globie spotkać możemy przeszło 60 rodzajów kawowca, jednak obecnie dominują Arabika i Robusta.

Arabica to jeden z najpopularniejszych ziaren kawy, który obejmuje 70% rynku. Jej ziarna są długie, zaś w środku znajduje się specyficzny szew który tworzy literę „s”.

Kofeina zaparzona z ziaren Arabika jest łagodna i aromatyczna, jak i posiada niską zawartością kofeiny, która waha się pomiędzy 0,9 a 1,7%.

Zważywszy na szczególne warunki pogodowe, arabika uprawiana jest zazwyczaj w Kolumbii, Indiach, jak i na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna kawy Robusty znajdują się niemalże na każdej sklepowej półce. Istotną różnicę stanowi wyższa zawartość kofeiny.

Ten gatunek ziaren kawy został odkryty dopiero w XIX wieku i uwagę plantatorów zwrócił szczególnie fakt, iż drzewa z tego gatunku są znacznie bardziej uwrażliwione na warunki klimatyczne, a także rosną częściej niż Arabika.

Ziarna Robusty są krągłe i posiadają prosty szew. Robusta jest o wiele łatwiejsza w uprawie.

Rośnie na każdym kontynencie w regionach strefy międzyzwrotnikowej.

Olbrzymie plantacje tej odmiany są w Wietnamie, Brazylii, Ugandzie i Kamerunie. Ta odmiana ma po 22 chromosomy w pojedyńczej komórce dlatego się ją hoduje. Może tez być bardziej uodporniona na szkodniki i drobnoustroje powodujące chorobę. Smak tego rodzaju kawy jest mniej delikatny, ostrzejszy, bardziej gorzki.

Zawiera też dużo więcej kofeiny niż odmiana arabiki, stąd ma silniejsze właściwości pobudzające. .


Autor: Buy green tea online uk