Home › Co pomóc sobie w walce z suchą skórą

Co pomóc sobie w walce z suchą skórą

W środowisku występuje trochę produktów, które mogabyć stosowane jak kosmetyki. Nie jest nawet konieczne dodawanie do nich czegoś innego,gdyż same w sobie posiadają korzystne walory.

Wśród nich ważny jest miód.

Ciekły, twardy, każdego gatunku, z dowolnych roślin, nadaje się doskonale do wykorzystania jako element do dbania o urodę. W miodzie jest dużo witamin, przeważnie witaminy A oraz witaminy E, które są popularnymi witaminami młodości.

Są również przeciwutleniaczami, które zapobiegają starzeniu się ciała. Poza nimi miód zawiera składniki bakteriobójcze, dlatego może kurować drobne niedoskonałości skóry, ranki i trądzik, które lepiej się goją. Żeby czerpać z właściwości miodu wystarczy tylko miodowa maseczka, czyli pokrycie naoczyszczoną twarz cienkiej warstwy płynnego miodu.

Maseczkę warto wyczyścić po kwadransie albo pozostawić na całą noc do przyjęcia.

Już o poranku czuć będzie efekty. Skóra będzie wyraźnie gładsza, miła w dotyku, promienna. Powtarzanie operacji utrwali efekty. Odmienną maseczką jest zmieszanie miodu z sokiem cytrynowym lub z mlekiem.

W takim przypadku maseczkę trzebazostawić na skórze jedynie przez dziesięć minut.

Podobnie, jak do twarzy, miód możesz wykorzystać do pielęgnacji czupryny i rąk, głównie wysuszonych. Maseczka do dłoni polegarównież na położeniu miodu na skórę i zakryciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak powinny pozostać na noc albo na pół godziny, żeby całkowicie wchłonąć dobroczynne substancje. Do miodu warto dołączyć też sok z cytryny albo ciekłą witaminę E. Przyśpieszy ona osiągnięcie oczekiwanego efektu. .


<< Poprzedni
Następny >>