Home › Co robić stracić na wadze?

Co robić stracić na wadze?

Jeżeli chcielibyśmy zrzucić odrobinę nadprogramowych kilogramów to musimy być świadomi, że nie będzie to proces łatwy i krótki. Na pierwszym miejscu liczy się właściwa motywacja oraz nastawienie.

Nie możemy się zbyt szybko zniechęcać, a zamiast tego trzeba wykazać się wytrwałością psychiczną i zorientowaniem na efekt, jaki chcemy osiągnąć. Tak naprawdę chodzi o dwa czynniki, którymi są właściwe pożywanie się oraz właściwa dawka aktywności fizycznej.

Nie można napisać, że poszczególna z owych dwóch jest ważniejsza.

Obie łączą się i razem są w stanie doprowadzić do oczekiwanego sukcesu.

Jeśli chodzi o właściwe odżywianie, to najistotniejsze pozostaje rezygnacja z tak zwanego śmieciowego jedzenia. Nie ma ono właściwie jakichkolwiek walorów odżywczych, a zamiast tego dostarcza jedynie niepotrzebne kalorie. Korzystne będzie za to jeśli nauczymy się zastępować określone składniki lepszymi. Na przykład, jasne pieczywo zastąpić można pieczywem żytnim z pełnych ziaren. Makaron zastąpić ryżem, przekąski owocami, takimi jak jabłka czy pomarańcze, wędliny zamienić na owoce morza, słodkie napoje gazowane całkowicie usunąć z naszej diety, a zamiast tego spożywać zwyczajnie świeżą wodę, nie zawadzi również herbata. W temacie aktywności fizycznej nie jest bardzo istotne który sport chcemy uprawiać. Najważniejsze pozostaje to, byśmy pokochali sam ruch, a dyscyplina nas interesowała.

Niektórzy wybierają dyscypliny zespołowe, takie jak piłka nożna czy koszykówka, pozostali wybierają indywidualne dyscypliny jak pływanie czy sztuki walki. Jeżeli gubienie zbędnych kilogramów idzie nam wyjątkowo długo, możemy też wspomóc się różnymi suplementami na chudnięcie w postaci kapsułek. Najskuteczniejsze z nich są te, które oddziałują na nasz organizm kompleksowo, to jest w paru kierunkach jednocześnie..
<< Poprzedni
Następny >>