Home › Nauka drogą do wygranej?

Nauka drogą do wygranej?

,,Ucz się, ucz, bo nauka do potęgi klucz! " - pewnie wielokrotnie słyszałeś to od osób bardziej doświadczonych.

Jedni mówią, że okres edukacji jest niezwykły, a drudzy, że pamiętają go jako najokropniejszy okres w ich życiu.

Jak jest naprawdę? Nie można tego stwierdzić, bo odczuwalnie widać, że zdania są różne. Każdy po ukończeniu szkoły wyraża indywidualną opinię na ten temat. Można zauważyć, że osoby, które obecnie się uczą nagminnie narzekają, zaś z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak bardzo wesoło wspomina czasy spędzone w szkolnej ławce. Wydaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi ludźmi, a ich nastawienie budziło zachwyt.

Bywały oczywiście wyjątki.

W dzisiejszych czasach też bywają, aczkolwiek zazwyczaj w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest interpretowana przez każdego odmiennie. Trzeba na to spojrzeć stronniczo. Niektórzy lekcją nazywają całe swoje istnienie. Zdobywają wiedzę, którą mogą ulokować w poszczególnej dziedzinie, ale nie twierdzą, że jest to za sprawką szkoły. Natomiast są ludzie, dla których edukacja kojarzy się jedynie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by rzec, że w każdym z tych sformułowań jest odrobinę prawdy. Trzeba pamiętać, że ludziom, którzy edukują się, mają wzorowe wyniki jest łatwiej w życiu, bo dostać się na odpowiednie studia nie jest tak bardzo przystępnie. Jeżeli ktoś pragnie kształtować się w kierunku np. medycyny, nauka jest niezbędna, a zdobyta mądrość będzie wtórować przez calutki czas pełnienia swojego zawodu.

Żadna gafa nie jest dopuszczalna.

Osoby, które posiadają kłopoty z opanowywaniem wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie.

Praca fizyczna góruje nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do zdobywania wiedzy, jako że z czasem docenią te godziny przebywane na mozolnym powtarzaniu usypiającego materiału na egzamin. Streszczając: zdobyta mądrość i umiejętności towarzyszą nam nieprzerwanie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Edukacja daje niemało kluczy, a jedynie do nas należy decyzja czy ich użyjemy..


Dowiedz się tutaj: geburtstagsglückwünsche