Home › Prawda io fałsz tyczące się owoców acai jak również ich skuteczności

Prawda io fałsz tyczące się owoców acai jak również ich skuteczności

Pomimo powiekszenia zainteresowania jagodami acai w przeciągu ostatnich lat narosło wokoło właściwości tego owocu wiele nieprawdziwych twierdzeń. Które opinie są potwierdzone, a jakie twierdzenia to mit? To prawda. Owoce palmy brazylijskiej niwelują wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność.

Przydatne są także we wzmacnianiu odporności, obniżeniu „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Owoce wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, stymuluje trawienie – więc sprawdzają się w odchudzaniu i to przewaznie w tym kontekście cenione są one najlepiej. Z pewnością warto podkreślić, że same jagody nie spowodują cudów – wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywności fizycznej – wówczas efekty mogą być widowiskowe. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach ma wpływ na sprawność umysłową i działanie układu nerwowego, także mózgu. Zaletą spozywania jagód acai może być również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – wszystko to dzięki fitosterolom, które w jagodach także się znajdują.Mity odnoszą się przewaznie wypowiedzi, że jagody posiadają mnóstwo wapnia i białka. Niewątpliwie jedynie jagody nie zniwelują schorzeń, których leczenie wspomagają. To tylko dodatek do leczenia i fragment profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie do końca są w pełni naturalne – zawierają masę dodatków, które opisane muszą być na etykiecie produktu. Decydując się na suplementację owocami acai, w dowolnej formie dostępnej na rynku warto nie tylko doczytać zalety jagód, ale i ewentualne przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są.

Nie warto wierzyć również we wszystkie informacje rozpowszechniane przez przyjaciół, czy też sprzedawców owocó acai – jak widać mogą być one przesadzone..