Home › Weekend w Francji - co trzeba zobaczyć?

Weekend w Francji - co trzeba zobaczyć?

Paryż przez wielu turystów, szczególnie Amerykanów, określany jest mianem stolicy Europy. Nic w tym zaskakującego, w końcu jest to magiczne miasto, znane z mnogich, ciekawych monumentów. Przez setki lat było wylęgarnią artystów - malarzy oraz pisarzy.

Żeby podziwiać poszczególne, interesujące punkty w stolicy Francji, trzeba przebywać tam parę tygodni. Lecz jeśli masz jedynie weekend na zwiedzanie, oto najciekawsze atrakcje. Istotnym aspektem miasta jest liczba galerii sztuki, które się tam mieszczą.

Jeśli nie chcesz całego dnia spędzić w kolejce do muzeum, odpuść sobie Luwr i odwiedź Muzeum d'Orsay.

Tutaj także spotkasz pełno arcydzieł na płótnach, znanych wszystkim. Jeśli jednak najmocniej cenisz sobie sztukę najnowszą, Muzeum Pompidou ziści twoje wszystkie oczekiwania. Obie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz. Będąc w Paryżu nie możesz odpuścić sobie zobaczenia krajobrazu miasta ze szczytu wieży Eiffela. Część osób uważa, że obiekt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi naprawdę dobre wrażenie. Kolejki na szczyt są spore, zatem warto wybrać schody, będziemy znacznie krócej czekać, wstęp będzie tańszy a my zaznamy trochę ruchu. Na drugim piętrze wieży możesz spożyć obiad a także napić się piwa. Jeżeli pragniesz poczuć klimat artystycznej bohemy miasta, koniecznie wybierz się do dzielnicy Montmarte.

Umieszczona na wzgórzu o identycznej nazwie, przed laty była miejscem zamieszkania sławnych pisarzy i malarzy.

Na górze wzgórza mieści się popularna bazylika Sacre Coeur, wokół jej terytorium mieści się zielony skwer, na którym można urządzić popołudniowy piknik. W obrębie dzielnicy, obok metra, znajdziesz plac Pigalle, z popularnym kabaretem Moulin Rouge. Raczej nie ma drugiego takiego miejsca na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku zobaczymy fascynujące monumenty. Także weekend w metropolii może być niezapomniany, jeśli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki. Należy w jej czasie ujrzeć punkty najbardziej godne zachodu..